به گزارش روابط عمومی اداره کل مدیریت بحران؛ به گفته مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان در پی بارندگی های شدید روز گذشته در شهرستان بافت در اثر سیلاب ۵ نفر از اعضای یک خانواده جان خود را از دست داده اند که تعداد پیکرهای پیدا شده تا این لحظه به ۳ تن رسیده است و تلاش برای یافتن ۲ مفقود احتمالی دیگر این حادثه همچنان ادامه دارد.

مجید سعیدی افزود: تاکنون پیکر ۲ مرد و یک زن در مناطق پایین دست بین کیسکان و بالای سد بافت ( ۱۵۶ کیلومتری شرق کرمان) پیدا شده است.

وی با بیان اینکه پیکر بی‌جان نخستین فرد مفقود شده سیل عصر روز گذشته کیسکان بافت در فاصله ۳۰ کیلومتری محل حادثه و ۲ پیکر بعدی در فاصله ۱۵ کیلومتری آن پیدا شده اند تصریح کرد: این سیل بر اساس اظهارات وابستگان افراد مفقود شده پنج نفر مفقودی دارد که جست و جو برای یافتن ۲ فرد دیگر همچنان در جریان است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان به حضور نیروهای امدادی هلال احمر، بسیج، نیروهای مردمی، نیروی انتظامی، فرمانداری و بخشداری ها در عملیات جست و جوی افراد مفقود شده در منطقه کیسکان بافت اشاره کرد و گفت: فعالیت سامانه بارشی در استان کرمان با تندبادهای لحظه‌ای، بارش باران نقطه‌ای و پرحجم بارش تکرگ در مناطق مستعد و خیزش طوفان و گرد و خاک همراه است.

سعیدی از مردم خواست به هشدارهای مسئولان توجه جدی و از تردد در مسیل‌ها خودداری کنند.