به گزارش روابط عمومی اداره کل مدیریت بحران استانداری کرمان، مجید سعیدی مدیرکل مدیریت بحران اعلام کرد: براساس تصمیم کارگروه استانی شرایط اضطرار امروز یکشنبه 19 اردیبهشت ماه کلیه ادارات و دستگاه‌های دولتی شهرستان کرمان به استثنای مراکز امدادی، درمانی، نظامی و انتظامی به دلیل آلودگی هوا و ریزگردها تعطیل می باشند.
وی ادامه داد: تعطیلی بانک‌ها و بخش‌های خصوصی با تصمیم مقام بالای خود است و سایر شهرستان‌ها نیز فرمانداران براساس تفیض اختیار داده شده با اعلام محیط زیست و دانشگاه علوم پزشکی مربوطه می‌توانند تصمیمات لازم را اخذ کنند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان گفت: تاخیر در اعلام تعطیلی به دلیل تاخیر در اظهارنظر از سوی دستگاه‌های تخصصی اجرایی مربوطه است.
براساس مصوبه کارگروه استانی شرایط اضطرار آلودگی هوا، تعطیلی مراکز قضائی، نهادها و دستگاه‌هایی که براساس برنامه‌ریزی قبلی باید خدماتی را به شهروندان ارائه دهند، منوط به تصمیم بالاترین مقام مربوطه است.
وی با بیان اینکه با توجه به تفیض اختیار قبلی به فرمانداران ادارات در شهرستان های راور، زرند، کوهبنان، رفسنجان، انار، شهربابک و بردسیر بدلیل افزایش غلظت آلاینده ها تعطیل اعلام گردیده و همچنین شهرستانهای ریگان، فهرج و نرماشیر هم بعلت توفان شدید گرد و خاک از ساعت ۱۰ صبح تعطیل شده اند.