به گزارش روابط عمومی اداره کل مدیریت بحران
مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان گفت: «در پی بارش‌های روزهای اخیر در استان کرمان، خسارت‌هایی به مزارع کشاورزی در شهرستان‌های ارزوئیه و فاریاب وارد شده و در روستاهای نسک و حرمک در بخش گلباف شش خانه دچار آبگرفتگی شدند».

وی همچنین از بازگشایی تعدادی از محورهای استان که در اثر جاری شدن سیلاب مسدود شده بودند خبر داد و افزود: «سامانه‌ی بارشی تا پایان هفته در استان فعال است و شاهد رگبار باران در نقاط مختلف خواهیم بود».

 مجید سعیدی 13 اردیبهشت‌ماه با اشاره به بارش‌های روزهای اخیر در سطح استان کرمان اظهار کرد: «روز گذشته براثر بارندگی محور اندوهجرد به سیرچ و شهداد در شهرستان کرمان برای ساعاتی مسدود شد و بعد از پاکسازی گل‌ولای از روی جاده، این مسیر بعدازظهر دیروز بازگشایی شد».

وی افزود: «همچنین مسیر جوشان به گلباف نیز به دلیل ورود گل‌ولای و رسوبات روی جاده، مسدود شد که بعد از پاکسازی، محور بازگشایی شد».

سعیدی بیان کرد: «در پی بارش‌های روزهای اخیر در استان کرمان، خسارت‌هایی به مزارع کشاورزی در شهرستان‌های ارزوئیه و فاریاب وارد شده و در روستاهای نسک و حرمک در بخش گلباف شش خانه دچار آبگرفتگی شدند».

وی با اشاره به تخریب راه‌های روستایی در شهرستان قلعه‌گنج بر اثر بارندگی افزود: «مسیر رمشک به فنوج در جنوب استان نیز به دلیل بالا آمدن سیلاب مسدود شده بود که صبح امروز این مسیر بازگشایی شد».

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان با اشاره به این‌که سامانه‌ی بارشی تا پایان هفته در استان فعال است و رگبار باران را در نقاط مختلف داریم، گفت: «بارندگی‌های روزهای اخیر خسارت‌های جزئی در سطح استان ایجاد کرده که در حال بررسی است»