مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان عنوان کرد:
خسارت طوفان شن در جازموریان و رودبار جنوب استان کرمان بسیار بالاست

"مجید سعیدی"درباره خسارات وارد شده به استان کرمان براثر طوفان شن اظهار کرد: طوفان سه روز گذشته خسارت های زیادی در بخش کشاورزی، باغات و اراضی زراعی به بار آورده و آمار خسارت ها به ویژه در جازموریان و شهرستان رودبار جنوب بسیار بالاست.
وی افزود: براثر شدت طوفان قطع برق چندین روستا در شهرستان های رودبارجنوب و ریگان، قطع راه های روستایی و قطع ارتباط جاده اصلی مسیر فهرج – زاهدان، ریگان – ایرانشهر، نرماشیر - بم و زهکلوت به دلگان در سیستان و بلوچستان و زهکلوت به رودبار را داشتیم.
سعیدی با اشاره به شکستگی درختان و خسارت طوفان به شبکه انتقال برق بیان کرد: طوفان و سرمازدگی شدید باعث خسارت به بخش کشاورزی در جنوب و شرق استان کرمان شده که برآورد خسارات در حال انجام است.
مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان گفت: متاسفانه کشاورزی در حاشیه تالاب جازموریان با مشکل مواجه است، چراکه جنس خاک این محدوده شن بادی و خاک رس است و به راحتی این ماسه ها روان می شوند و در زمان طوفان مشکلات زیادی به وجود می آورد.
وی افزود: همچنین براثر طوفان شن قطار زاهدان - کرمان از ریل خارج شد. یک دستگاه اتوبوس نیز از جاده خارج شد که خوشبختانه مسافران آسیب ندیدند.
سعیدی با اشاره به خسارت طوفان به شبکه برق و درختان در شمال استان کرمان اظهار کرد: تعدادی سقف های شیروانی خانه ها در راور نیز خراب شده و غلظت آلاینده ها در ریگاه، انار و راور در زمان طوفان افزایش زیادی داشت.