به گزارش روابط عمومی اداره کل مدیریت بحران، مدیرکل مدیریت بحران استان، امروز ۲۲دی با اشاره به خسارت‌های وارده به محصولات کشاورزی جنوب استان طی روزهای اخیر عنوان کرد: از اوایل دی ماه هشدارهای هواشناسی مبنی بر کاهش محسوس دما در سطح استان به صورت مستمر به گروه‌های لازم، فرمانداری‌ها داده و از طریق صدا و سیما نیز اطلاع رسانی شد.

وی افزود: علی رغم اینکه تمهیدات لازم از سوی جهاد کشاورزی و سایر دست‌اندرکاران بخش کشاورزی صورت گرفت، اما شدت سرما و افت دمای بی‌سابقه‌ای را در سطح گسترده‌ای داشتیم و خسارت‌ زیادی به محصولات کشاورزی و کشاورزان در استان کرمان وارد شد.
سعیدی با بیان اینکه گروه‌های کارشناسی در حال ارزیابی و برآورد خسارت وارده هستند، گفت: گزارش‌ها حاکی است که بیشترین خسارت به محصولات جالیزی شامل سیب‌زمینی، کدو، ذرت دانه‌ای، گوجه فرنگی و آفتابگردان در سطح وسیعی از شهرستان‌های جنوبی و جنوب غرب استان وارد شده است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان با بیان اینکه میزان قطعی خسارت وارده به صورت کارشناسی در حال بررسی است، گفت: گزارش‌ها پس از جمع‌بندی به سازمان مدیریت بحران کشور و وزارت جهاد کشاورزی جهت اقدامات بعدی ارسال خواهد شد.  
وی با بیان اینکه کشاورزان به هشدارهای هواشناسی توجه داشته باشند و دقت لازم را به عمل آورند و افزود: کشاورزان در خصوص برداشت به موقع محصولات، انبار نمودن سریع، ارسال محصولات به بازار، رعایت نکات فنی کشاورزی جهت نگهداری محصولات اقدام نمایند.
سعیدی تاکید کرد کشاورزان در راستای استفاده از مزایا و حمایت‌های جبران خسارت وارده حتما محصولات خود را بیمه کنند.