به گزارش روابط عمومی اداره کل مدیریت بحران، ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان کرمان صبح شنبه 15 آذر ماه با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی مبنی بر ورود سامانه بارشی نسبتا شدید به استان و هشدارهای سازمان مدیریت بحران کشور به منظور هماهنگی‌ اعضای ستاد در محل سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری برگزار گردید.

دکتر علی زینی‌وند استاندار کرمان در این جلسه با تاکید بر آمادگی 100 درصدی فرمانداری‌ها عنوان کرد: در دو سال اخیر وقوع سیل و حادثه بیش از پیش‌بینی هواشناسی بوده و تقریبا در هر دو مورد غافلگیر شدیم.

وی آمادگی ستاد بحران و هشدارهای جدی را در راستای کاهش خسارت و تلفات بسیار مهم دانست و گفت: فرمانداری‌ها آمادگی شهرستان‌ خود را بیش از سطح هشدار اعلامی بالا ببرند.
دکتر زینی‌وند افزود: الان باید سطح آمادگی و نقاط حادثه خیز را به گونه‌ای ببینم که اتفاقی رخ ندهد، ضمن اینکه مدیریت در صحنه نیز اهمیت زیادی دارد. 
استاندار کرمان گفت: فرمانداران مستقیما مدیریت اوضاع را با تجهیز امکانات داشته باشند که نیازی به امداد از مرکز استان نباشد.
دکتر زینی‌وند همچنین به اداره کل عشایری تاکید کرد تا اطلاع‌رسانی جدی به عشایر انجام دهد.
استاندار کرمان، اقدامات استان در حوزه لایروبی رودخانه‌ها، بازگشایی دهانه پل‌ها و ایجاد دایک‌های حفاظتی را با همکاری شرکت‌های بزرگ معدنی و صنعتی و ارتش قابل تقدیر دانست و گفت: فرمانداران امکانات موجود خود را به کار گیرند.