مکان فعلی :

اخبار برگزیده:
۱۴۰۰/۰۷/۲۱

روابط عمومی اداره کل مدیریت بحران استان گزارش داد:

برگزاری جلسه اضطراری ستاد پیشگیری،هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران با حضور استاندار

مانور لحظه صفر استان برگزار شد

به مناسبت هفته کاهش بلایای طبیعی مانور لحظه صفر به ریاست استاندار کرمان و با حضور اعضای ستاد مدیریت بحران استان کرمان برگزار گردید.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل مدیریت بحران، جلسه اضطراری ستاد مدیریت بحران استان ( لحظه صفر) ساعت 10 و 30 دقیقه صبح 21 مهر ماه در محل سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری کرمان برگزار گردید و اعضای ستاد در مرکز استان طی پیام فوری به این جلسه فراخوان شدند.


فرمانداران سراسر استان از طریق ویدئوکنفرانس و مدیران دستگاه‌های اجرایی جنوب استان نیز از طریق ارتباط تصویری در محل فرمانداری جیرفت شرکت کردند.  
مدیریت این جلسه اضطراری با دکتر علی زینی‌وند استاندار کرمان است و دکتر سیدمصطفی آیت‌اللهی موسوی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان و مجید سعیدی مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان به ارائه گزارشی از وضعیت استان به لحاظ حادثه‌خیزی بالا از نظر حوادث و بلایای طبیعی و ضرورت آگاه‌سازی همگانی از خطر حوادث، افزایش ظرفیت‌ تاب‌آوری جامعه و کاهش اثرات و تبعات ناشی از بلایای طبیعی لازم ارائه دادند.
اعضای ستاد مدیریت بحران استان و فرمانداران نیز به ارائه میزان آمادگی دستگاه و شهرستان تحت مدیریت خود در زمان بحران پرداختند.  
دکتر علی زینی‌وند استاندار کرمان، توزیع امکانات و تجهیزات مقابله با بحران را در پایگاه‌های پشتیبانی در سطح استان مورد تاکید قرار داد و با اشاره به لزوم آموزش در راستای کاهش اثرات بلایای طبیعی گفت: آموزش‌ها باید فراگیر و همه‌گیر باشند، ضمن اینکه بانک اطلاعاتی از آموزش مدیران عضو ستاد مدیریت بحران باید تهیه گردد.

استاندار کرمان، اولین مرحله در زمان بحران را اطلاع‌یابی و حضور به موقع مدیران در جلسه عنوان کرد و افزود: حضور مدیران در جلسه امروز چندان رضایت‌بخش نیست.
وی ادامه داد: مدیران باید جانشین خود را در حوزه بحران منصوب کنند تا در صورت عدم حضورشان در استان، جلسات اضطراری را شرکت کنند.
زینی‌وند گفت: آموزش در حوزه بحران نیاز به استمرار و تکرار دارد و وظیفه ستاد بحران است که مدیران را با آموزش‌های جدید و روز آشنا کند.  

استاندار کرمان تهیه بانک اطلاعاتی از امکانات و تجهیزات دولتی و غیردولتی استان در مقابله با بحران ابراز داشت: در دو سال اخیر در بحث سیل‌بندها با کمک ارتش و معادن اقدامات موثری در استان صورت گرفت.

وی بیان کرد: در زمان بحران کمک‌ها هم باید به صورت رسمی و توسط نهادهای مشخص جمع‌اوری شوند.

دکتر سیدمصطفی آیت‌اللهی موسوی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان نیز بیان کرد: شهرستان کرمان معین شهرستان‌های اطراف خود شناخته می‌شود و این مرکزیت و معین بودن باید در توزیع تجهیزات لحاظ شود.
وی تاکید کرد: امکانات و تجهیزات پشتیبانی باید در شهرستان‌های معین انجام شود که توزیع در زمان صورت گیرد.
مجید سعیدی مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان نیز از تدوین برنامه کاهش خطر حوادث و سوانح و برنامه آمادگی و پاسخ به حوادث در استان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی کرمان و دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان خبر داد.

منبع : اداره کل مدیریت بحران


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲